Piłkarze Lipniczanki Lipnica na własnym boisku w pierwszym meczu nowego sezonu pokonali drużynę Granitu Koczała 6:1. Swoje pierwsze bramki w debiucie strzelili Łukasz Chylewski i Tomasz Piechowski.

W pierwszej połowie piłkarze Lipniczanki mimo przewagi na boisku i zdobyciu dwóch bramek, nie potrafili wykorzystać sytuacji jakie sobie stworzyli. Fabian Górski trzykrotnie stanął twarzą w twarz z bramkarzem Granitu ale nie potrafił znaleźć sposobu na jego pokonanie w pierwszej połowie. Swoich szans nie wykorzystali też Tomasz Szada Borzyszkowski i Tomasz Piechowski który trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie gospodarze wyszli na boisko jeszcze bardziej skoncentrowani i zaczęli grać jeszcze lepiej. W ciągu siedmiu minut trzykrotnie pokonali bramkarza gości za sprawą Górskiego, Piechowskiego i Szady Borzyszkowskiego. Swoja trzecią bramkę w tym meczu mógł zdobyć Łukasz Chylewski i tym samym ustrzelić swojego pierwszego hat-tricka w nowym klubie, ale w sytuacji jąka miał sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił koło słupka. Czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Gracjan Kuik Studzinski.

Początek sezonu i wynik 6:1. Wynik jak najbardziej mogący zadowolić kibiców z Lipnicy, ale widać jeszcze że drużyna zgrywa się ze sobą. W ciągu tygodnia drużyna na pewno musi popracować nad skutecznością pod bramką, bo to rzecz która dzisiaj mogła zaniepokoić trenera Tomasza Mielewczyka, a na to będzie mało czasu bo już w środę Lipniczanka zagra w I rundzie Pucharu Polski z Piastem II Agrochem Człuchów. Początek spotkania o godzinie 17:00 w Człuchowie.

Bramki: Łukasz Chylewski 16′, 32′, Tomasz Piechowski 50′ Fabian Górski 52′, Tomasz Szada Borzyszkowski 57′, Gracjan Kuik Studzinski 79′, – 71′ Jędryczka Marcin dla Granitu

Skład Lipniczanki: T.Mrozek Gliszczynski – H.Stoltmann, M.Cybula, P.Toczek, S.Kuliński – B.Wnuk Lipiński( 68′ M.Biernat), T.Szada Borzyszkowski( 77′ M.Łącki), G.Kuik Studziński, Ł.Chylewski, T.Piechowski – F.Górski( 83′ K.Pupka Lipiński)

Rezerwa: K.Oleszkiewicz