Piłkarze Lipniczanki w meczu Pucharu Polski odpali w Człuchowie z Piastem II po zaciętej walce 4:3. Od 76′ Lipniczanka grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gracjana Kuik Studzinskiego.

Na mecz do Człuchowa udaliśmy się w bardzo okrojonym składzie. Ze względu na prace w wyjściowym składzie zabrakło Tomasza Mrozek Gliszczynskiego, Mateusza Cybule, Przemysława Toczka, Tomasza Szada Borzyszkowskiego, Fabiana Górskiego i Bartosza Wójcika. Z urazami dalej borykają się Marcin Pażątka Lipiński i Adrian Kuik Studziński. W kadrze pierwszego zostało zostało jedenastu piłkarzy i w takim składzie pojechaliśmy na mecz. Od początku widać było lekkie zdenerwowanie u młodych piłkarzy z Lipnicy i to spowodowało utratę bramki już w 4 minucie. Szybko odpowiedz  dał Łukasz Chylewski strzelając bramkę po 40 metrowym rajdzie przez poł boiska i zostawiając za sobą połowę drużyny Piasta. Piast trafił druga bramkę po rzucie karnym jakiego dopatrzył się sędzia po wślizgu Szymona Kulińskiego który został nabity piła w rękę. Po raz kolejny z desek podniósł nas „Fakis” który trafił na 2:2. Na prowadzenie drużynę wyprowadził Bartosz Wnuk-Lipiński.

W drugiej połowie sędzia pozwolił na ostrzejsza grę co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami dla gospodarzy i gości. Gorzej na tym wyszli piłkarze Lipniczanki którzy od 76 minuty musieli radzić sobie bez Gracjana Kuik Studzińskiego który ujrzał czerwień. Przy braku jednego zawodnika i błędach indywidualnych zawodników Piast strzelił w końcówce dwie bramki i to on zagra w II rudzie Pucharu Polski.

Bramki: Łukasz Chylewski x2, Bartosz Wnuk-Lipiński

Skład wyjsciowy: K.Oleszkiewicz – A.Wielewski, H.Stoltmann, M.Biernat, S.Kuliński – T.Piechowski, Ł.Chylewski, G.Kuik Studzinski, M.Łącki, B.Wnuk-Lipiński – K.Pupka Lipiński.