Lipniczanka Lipnica w XXII kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej pokonała na wyjeździe spadkowicza z IV ligi Sokół Wyczechy 4:2.

Bramki: Artur Rzepiński 34′,68′, Artur Wojach 50′ Przemysław Toczek 53′.

Skład Lipniczanki: T.Mrozek Gliszczyński – C.Pupka Lipiński (88′ B.Wnuk-Lipiński), P.Toczek, M.Szmidke, M.Cybula – A.Kuik Studziński (73′ K.Szyca), A.Wojach, G.Kuik Studziński(46′ K.Pranczk), F.Górski, Ł.Chylewski (85′ A.Szultka) – A.Rzepiński

Rezerwowy: A.Wielewski

Od początku meczu Sokół ostro ruszył na piłkarzy Lipniczanki chcąc pokazać ze spotkanie nie będzie lekko przeprawą dla lidera V ligi. I już na początku Sokół stworzył sobie sytuacje ale zabrakło mu zakończenia dynamicznej akcji. Piłkarze z Wyczech nie dali odetchnąć zawodnikom z Lipnicy próbując znaleźć sposób by strzelić im bramkę. Sami tego nie potrafili zrobić ale z pomocą przyszedł im nasz bramkarz który przy jednym z wybić z piątego metra  chciał precyzyjnym zagraniem podać górą piłkę do Wojacha, ale zagrał piłkę zbyt słabo gdzie piłkę przejęli napastnicy Sokoła i zrobiło się 1:0. Ta bramka podziałała na lidera tak jak powinno. Lipniczanka ruszyła od razu do odrobienia strat. Swoje sytuacje mógł mieć Łukasz Chylewski, ale nie wiadomo czemu nie zdecydował się w dwóch akcjach na oddanie strzału. Bramki nie strzelił ale zagrał dokładną piłkę do Rzepy, który strzałem zerwał pajęczynę z bramki z Wyczech i zrobiło się 1:1. Takim wynikiem zakończyła sie pierwsza połowa z lekko przewagą dla Sokoła.

W drugiej połowie od mocnego uderzenia zaczęła Lipniczanka. W ciągu ośmiu minut strzelili dwie bramki i Sokół dopiero wtedy zdał sobie sprawę że zaczęła się druga połowa. W 50 minucie Artur Rzepiński urwał się na boku obrońcom, a jego wrzutkę strzałem głową zakończył Artur Wojach. Po ośmiu minutach Lipniczanka miała rzut rożny. Do narożnika podszedł Artur Wojach a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił strzałem głową Przemysław Toczek. Sokół po trzeciej bramce spróbował się przebudzić a efektem tego była druga jego bramka. Lipniczanka na ich trafienie odpowiedziała kolejną bramka. W polu karnym faulowany był Łukasz Chylewski i sędzia bez wahania pokazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał król strzelców V ligi Artur Rzepiński strzelając swoją 35 bramkę w dwudziestej drugiej kolejce.

Już 5 maja Lipniczanka na własnym stadionie zmierzy się z Chrobrym Charbrowo. Początek spotkania o godzinie 15:00.