Lipniczanki Lipnica – Myśliwiec Tuchomie [Zapowiedź]

Sobotni pojedynek to z pewnością największe wydarzenie 9. Kolejki słupskiej A-klasy. Do vice lidera rozgrywek Lipniczanki Lipnica przyjeżdża obecny lider Myśliwiec Tuchomie. Rezultat tego spotkania bez wątpienie będzie miał spory wpływ na układ tabeli po rundzie jesiennej.

Patrząc na poczynania Myśliwca może być to jedyna okazja dla zawodników trenera Artura Śmigiela, aby „odrobić” stracone 2 punkty w starciu z LKS Łebunią i powrócić na pozycję lidera. Drużyna z Tuchomia do tej pory zgromadziła komplet punktów zachowując przy tym najlepszy bilans bramkowy w lidze(30:5). Przy tak grającym rywalu nie można pozwolić sobie na kolejne straty punktów, gdyż może okazać się że będą one nie do odrobienia. Tym bardziej, że obu drużynom kroku dotrzymuje Zawisza Borzytuchom, która doznała tylko jednej porażki(0:3 z Myśliwcem Tuchomie) a pozostałe spotkania kończyła zwycięstwami. Zapowiada to walkę o awans do ostatniej kolejki.

Problemem obu trenerów z pewnością są kontuzje ich zawodników. Ostatnie spotkania zarówno gospodarzy jak i gości nadchodzącego hitu nie obyły się bez kontuzji. W drużynie Lipniczanki lekkiego wstrząsu mózgu po zderzeniu głową z rywalem doznał Mariusz Łącki. Fabian Górski narzeka na uraz stopy, ale na sobotnie spotkanie powinien być gotowy. Przypomnijmy też, że prędzej urazu więzadeł krzyżowych nabawił się Jacek Kiełpiński i w tej rundzie już nie zagra. Ostatni mecz Myśliwca z GKS-em Kołczygłowy to natomiast aż 4 kontuzje zawodników z Tuchomia. Z powodu kontuzji spotkanie zakończyć musieli: pierwszy bramkarz Łukasz Michańczyk, obrońcy Władysław Petryszyn i Robert Sandak oraz pomocnik Grzegorz Treder.

Trenerów cieszyć za to może forma ich napastników. W tym przypadku większe powody do zadowolenia ma trener Tomasz Gruba. Skutecznością imponuje Adam Gross, który bramkarzy rywali pokonywał już 13-krotnie.  Odpowiedzią Lipniczanki w starciu napastników jest Fabian Górski, który do siatki trafiał 8-krotnie. Obaj mają też na swoim koncie po 4 asysty. Miejmy nadzieję, że dwaj rówieśnicy z boiska(oboje rocznik 97) stoczą pomiędzy sobą mały pojedynek bramkowy co wszystkim obecnym dostarczy wiele emocji. Napastnik Myśliwca z pewnością będzie mógł liczyć na wsparcie od kolegi z ataku Tomasza Kupczyka, który do tej pory zgromadził 4 bramki i 3 asysty. „Góral” będzie mógł liczyć na oskrzydlające akcje Adriana Kuik Studzieńskiego(6 bramek, 4 asysty). Dużo w tym spotkaniu będzie też zależeć od powracającego po meczu przerwy kapitana drużyny – Tomasza Szada Borzyszkowskiego. „Tomas” w tym sezonie już 7-krotnie asystował kolegom i bez wątpienia jest najważniejszą postacią środka pola Lipniczanki.

Obie drużyny w rozgrywkach ligowych zmierzyły się ostatni raz w sezonie 2013/14 na tym samym szczeblu rozgrywek. Pierwsze spotkanie w Lipnicy skończyło się zwycięstwem gości 1:5(bramka Tomasza Szada Borzyszkowskiego). W rewanżu ponownie skuteczniejsi okazali się goście. Tym razem to Lipniczanka wygrała w Tuchomiu 1:3 po bramkach Patryka Kowalczyka, Jarosława Kozłowskiego i Fabiana Górskiego. Przed rundą wiosenną sezonu 2015/16 drużyny rozegrały w Tuchomiu sparing, z którego zwycięsko wyszła Lipniczanka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4 po dwóch trafieniach Krzysztofa Kiełpińskiego i jednym Bartosza Wójcika oraz Tomasza Szada Borzyszkowskiego.

1

Komenatrze wyłączone.